İlk olarak 21.04.2017 Cuma günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Barış Anıl Çakır, Müdür Yardımcısı Kaan Koylu, Bahçeşehir Koleji öğrencileri Rüya Sultan Yıldırım, Jacop Emre Simonsen, Meltem Özaydın ve okul temsilcisi Doruk Özdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97’inci yıl dönümü sebebiyle Kaymakamımız Bekir YILMAZ’ı ziyaret etti. Kaymakamımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle makam koltuğunu Doruk Özdemir’e devretti. 
        23 Nisan 2017 Pazar günü ise kutlamalar sabah saat 9.00 da Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin tarafından çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından Bodrum Şehir Stadı’nda düzenlenen kutlama etkinliklerine  geçildi.  Kaymakamımız Bekir Yılmaz ve eşi Cihan Yılmaz,  Bodrum Garnizon Komutan vekili Personel  Albay Ümit Tezcan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, ilçe protokolü, Muharip Gaziler Derneği Üyeleri stadı dolduran vatandaşlarla birlikte gösterileri izlediler.
        Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından   23 Nisana dair şiir ve kompozisyonlar okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin tarafından yapıldı.  Sonrasında Bodrum Cumhuriyet Ortaokulu,  Bahçeşehir Koleji ve BOFAD’ın  birlikte  hazırladıkları gösteriler gerçekleşti.    Bodrum Şehir Stadı’ndaki kutlama programında okul öğrencileri hazırladıkları çeşitli gösterileri sundular. Birbirinden renkli kıyafetleriyle dans eden öğrencileri vatandaşlar da coşkuyla izledi. Ayrıca Bahçeşehir Koleji Anasınıfı öğrencilerinin işitme engelli çocuklar için işaret dilini de kullandıkları bir şarkı seslendirdiler. Şarkıya yine işaret dili ile hep birlikte  eşlik edildi.
        Kutlamaların bitiminde sahaya inen Kaymakamımız Bekir Yılmaz ve eşi Cihan Yılmaz protokol üyeleriyle etkinlikte görev alan öğretmen ve idarecilere teşekkür ederek kutladı ve öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.