Sayın Cumhurbaşkanımız ve Muhterem eşlerinin himayesinde, İçişleri Bakanlığımızın organizesi ve desteği ile gerçekleştirilen “Biz Anadoluyuz” Projesi kapsamında Bingöl’den Muğla'ya gelen 120 öğrenci ve beraberindeki 10 öğretmenimiz Muğla Valiliğimiz, Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığımızın ev sahipliğinde ilçemizde 3 gün misafir edildi. Misafirlerimiz İlimizi ve ilçemizi bir program dâhilinde gezdiler.
   
   Proje kapsamında ziyarete gelen öğrenciler Milas-Bodrum Havalimanın’ da folklör gösterisi ve çiçeklerle karşılandı. Bodrum Havalimanı’ndaki karşılamaya Kaymakamımız Bekir Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz katıldı.
 
    Öğrenciler ilk olarak panoramik turla Bodrum’un tarihi turistik yerlerini gezdiler daha sonra Bingöl Mehmet Akif İnan Ortaokulu ile Bodrum Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında düzenlenen törenle kardeş okul protokolü imzalandı. Programa Vali Yardımcımız Rıza Dalan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz da katıldı.
 
    Proje kapsamında İlimiz ve ilçemizin tarihi yerlerini görme fırsatı bulan öğrenciler düzenlenen tekne turu ile Bodrumun eşsiz koylarını görme fırsatı da elde etti.
 
    Pazar günü Sayın Valimiz Esengül CİVELEK Hanımefendi tarafından İl merkezinde ağırlanan misafirlerimiz gezilerinin son gününde Bodrum Belediye Başkanlığını ve Bodrum Kaymakamlığını ziyaret etti. Gerçekleşen ziyaretlerden sonra Bingöl’e dönmek üzere ilçemizden ayrıldılar.