İlçemizdeki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Bodrum Belediye Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.
 Düzenlenen törene Kaymakamımız Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkan Vekili Taner Uslu, Bodrum Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sümeyra Çetin, Bodrum Garnizon Komutanı Per. Alb. İzzet Adagideli, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Ömer Faruk Karaşahin, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Orman ile belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
 
  Bodrum Belediye Meydanında düzenlenen törenin ardından Kaymakamımız Bekir Yılmaz ile birlikte Bodrum Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sümeyra Çetin, Belediye Başkan Vekili Taner Uslu ve Garnizon Komutanı Per. Alb. İzzet Adagideli,’nin Bodrum Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etmesinin ardından ilçe protokolü Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi'nde bayram etkinlikleri kapsamında hazırlanan Emekli Albay Sermet Taktak Atatürk Fotoğrafları Sergisi'nin açılışını yaptı ve gezdi.