Ülkemizin her yerinde olduğu gibi; Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 23 Nisan 1920 tarihini 97. Yıldönümünde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak İlçemizde de kutlamanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.
     Bilindiği üzere; Büyük Türk Milleti tarih boyunca çok şanlı, ihtişamlı dönemler yaşadığı gibi, çok zor günler de yaşamıştır. İmkânsızlıklar içinde dahi hiçbir zaman yılmamış, onurlu bir millet olarak, zaman zaman adeta küllerinden yeniden doğmuştur. TBMM'nin açılması da milletimiz için zor günlerde geleceğimizi şekillendiren tarihi bir adım, milli egemenlik ilkesinin vücut bulmasını sağlayan önemli bir dönüm noktasıdır. Bu tarihte; kurtuluş mücadelemiz için Meclis'in çatısı altında tek yumruk olan Milletimiz, dört bir yanı işgal edilmiş vatanımızı düşman işgalinden kurtarmayı başarmıştır.
     Cumhuriyetimizin kurucusu büyük lider Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Çocuk Bayramı, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramıdır ve evrensel nitelik taşımaktadır. Tüm dünya çocuklarıyla kutlanması yüreklerin güzelliklerde birleşmesi bakımından çok anlamlıdır ve bizlere mutluluğumuzu, sevincimizi tüm dünya çocuklarıyla da paylaşma, dostluk, kardeşlik, hoşgörü ve barış mesajlarını onlar aracılığıyla tüm insanlığa da iletme fırsatı tanımaktadır. 
     Şüphesiz; çocuklarımız, insanlığın ortak umudu, geleceğin en kıymetli hazinesidir. Onların başarılı ve mutlu olmaları, yüzlerinin her zaman gülmesi bizlerin tek dileğidir. Çocukları için tüm imkânlarını seferber eden, ruhsal ve bedensel olarak onların en iyi biçimde yetişmelerini sağlayan toplumlar, her alanda gelişmelerini daha iyi sürdürmekte, geleceğe güvenle bakabilmektedirler. 
Dolayısıyla; yeni fikirler üreten, eleştirebilen, kendine güvenen, çağın ruhunu yakalayan, teknolojiye hakim, araştırıcı, girişimci, ufku ve vizyonu geniş, değerlerine bağlı yeni nesillerin yetiştirilmesi bizim için büyük önem arz etmektedir. Onların daha iyi hazırlanmış bir gelecekte, demokrasiyi benimsemiş, insan haklarına saygılı, hoşgörülü, milli ve manevi değerlerine bağlı, çalışkan, özgüveni yüksek yeni bireyler olmalarını sağlamak hepimizin en temel görevi ve sorumluluğu olmalıdır.
     Bu duygu ve düşüncelerle; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, onları yetiştiren fedakâr ailelerin, değerli eğitim camiamızın ve Büyük Türk Milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük lider Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnet duygularıyla yâd ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.