Sorumluluk sahamızda bulunan 132 hastanenin kan ihtiyacının tamamı Bölge Kan Merkezimiz tarafından karşılanmaktadır. Bununla beraber olağanüstü durumlarda hazırlıklı olmak için kan stoklarının güçlü tutulması gerekmektedir. Zira kan alındıktan sonra, kullanıma hazır hale gelene kadar geçen süre 6-8 saattir. Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi, 365 gün 24 saat boyunca kan depolarını kritik seviyenin üzerinde tutarak, hem 132 hastanenin kan ihtiyacını karşılamayı hem de yaşanabilecek olağanüstü durumlara hazırlıklı olmayı hedeflemektedir.
        Ancak yaşanan olumsuz hava şartları, soğuk ve yağışlı havanın bölgemizi etkisi altına almasıyla azalan kan bağışları nedeniyle kan stok seviyemiz kritik sınırlara inmiştir. Kana ihtiyaç duyan hasta ve hasta yakınları mağduriyet yaşamaktadır. Bu mağduriyetin yaşanmaması ve her an olağanüstü durumlara hazırlıklı olabilmek için toplumuzda kan bağışı konusunda farkındalık yaratabilmek amacıyla desteklerinizi istiyoruz.
        Türk Kızılayı tarafından hazırlanan banner'in kaymakamlık web sayfasında ve kamu kurumlarının web sayfalarında yayınlanmasını, kan bağışı hakkında bilgilendirmek için hazırlanan JPEG dosyasının ve haftalık gezici kan bağışı toplama ekiplerimizin çalışma planlarının kurumunuz tarafından kullanılan dijital haberleşme sistemleri yolu ile (mail/intranet, vb) makamınıza bağlı tüm kamu kurumlarında çalışan personeliniz ile paylaşılmasını ve çalışanlarınız kan bağışına yönlendirilmesini talep ediyoruz. Bu paylaşımların azami düzeyde ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara ulaştırılması ile kan bağışına olan ilgi ve duyarlılığın artacağına ve bu zor günleri birlik olarak aşacağımıza yönelik inancımız tamdır.
        İlgili paylaşımları yapılabilmesi için gereğini saygılarımızla arz ederiz.