Güney Kore ile Kuzey Kore arasındaki savaşa katılan ve o yıllarda gazilik madalyasını alma fırsatı bulamayan asteğmen ve tercüman 90 yaşındaki ilçemizde yaşayan Kore Gazisi Şehabettin Akkın'a düzenlenen törenle gazilik madalyası ve teşekkür belgesi verildi. Gazimize  ayrıca Türk Askeri’ ni temsil eden küçük bir  heykel hediye edildi. 
 
   Bodrum Kaymakamlığı Toplantı Salonunda düzenlenen törene Kaymakamımız Bekir Yılmaz, İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Faruk Karaşahin, Güney Kore'nin Ankara Büyükelçiliği Savunma Ataşesi Albay Jaesic Park, Türkiye Muharip Gaziler Derneği  Genel Başkanı Şükrü Tandoğan, Bodrum Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Külcü, Bodrum ve Milas’tan Kore ve Kıbrıs gazileri ile gazi yakınları katıldı. 
 
   Düzenlenen törende Kaymakamımız Bekir Yılmaz Düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;
 
   “Sizleri burada misafir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Çünkü şehitlerimiz, gazilerimiz ve yakınları bizim için çok kıymetli. Biz bugün bu cennet topraklarda yaşıyorsak biliyoruz ki şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz sayesinde. Onlar her zaman bizim başımızın tacı. Ülkemizin neresinde olursa olsun bu vatan, bu millet için verilen görevle bir yere gidip şehit ve gazi olmuş her kahraman bizim için çok kıymetlidir.” Dedi.
 
    Kaymakamımız Bekir Yılmaz’ ın konuşmasının ardından madalya takdimi sırasında konuşma yapan Güney Kore'nin Ankara Büyükelçiliği Savunma Ataşesi Albay Jaesic Park şunları söyledi;
 
   “Türkler Kore’de sadece savaşmamış, orada okul da açmışlar. Biz Kore halkı ve devleti olarak size tekrar teşekkür ediyoruz. Biz sizin sayenizde gelişmiş bir ülke olduk. Ekonomisi büyük bir ülke olduk. Bizim dostluğumuz her zaman devam edecek.” Dedi.
Törende iki Kore gazimizin torununa da eğitim yardımı yapıldı.