Muğla Valimiz Sayın Esengül Civelek ilçemize gelerek bir takım ziyaretler ile çalışma ve istişare toplantıları gerçekleştirdi.
 
  Muğla Valimiz Sayın Esengül Civelek’in ziyaret programı Kaymakamlık ile başladı. Kaymakamlıkta  ilçemiz ile ilgili brifing alan Sayın Valimiz, daha sonra toplantı salonunda İlçe birim amirleriyle bir araya gelerek değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. İlgililerden tek tek kendi alanlarıyla ilgili bilgi aldı. İlçemizin sorunları ile ilgili yapılacak çalışmalarda nasıl bir yol izleneceği konusunda prensiplerini paylaştı.Daha sonra Bodrum Belediyesini ziyaret eden Sayın Valimiz  Esengül Civelek, Başkan Mehmet  Kocadon’ dan belediyenin çalışmaları ve ilçenin sorunlar hakkında bilgi aldı.
 
  Sayın Valimiz Esengül Civelek programına öğleden sonra mahalle muhtarlarının, sivil toplum kuruluşlarının, siyasi parti temsilcilerinin  il ve ilçe birim amirlerinin katıldığı istişare ve değerlendirme toplantısıyla devam   etti. Talep ve sorunları dinledi. Çözümler konusunda nasıl bir yol izleneceği hakkında istişare de bulundu.
 
  Daha sonra sektör  temsilcileriyle bir araya gelen Sayın Valimiz  Esengül Civelek Bodrum Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şoförler Odası, TÜRSAB ve BODER yönetimiyle bir araya gelerek brifing aldı. Sorunlar hakkında detaylı bilgi alışverişinde bulundu. Yapılan sunumları izledi. Kent konseyini ziyaret ederek çalışmalar ve çevre sorunları ile ilgili bilgi aldı.
Cumhuriyet  Başsavcımız Barış Duman’ a da  bir nezaket ziyareti gerçekleştiren Sayın Valimiz  Esengül Civelek akşam saatlerinde ilçemizden ayrıldı.