MUĞLA VALİSİ AMİR ÇİÇEK BODRUM’DA
 
Bir dizi inceleme ve toplantılara katılmak üzere Bodrum’a gelen Muğla Valisi Amir Çiçek ilk olarak Salmakis Otel’de düzenlenen Ekonomik İstişare toplantısına katıldı. Programı dâhilinde muhtarlar, vatandaşlar, okul müdürleri ve hayırseverler ile de bir araya gelen Vali Amir Çiçek İzmir’de Şehit olan Merhum Fethi Seki’nin Bodrum’da bulunan yakınlarını da ziyaret etti.
 
 
Ekonomik İstişare Toplantısı
 
Vali Amir Çiçek ilk olarak ilçenin ekonomik durumu ve potansiyelinin, kamu ve özel sektör yatırımlarının, turizm ve istihdam konularının değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen ekonomik istişare toplantısına katıldı.
 
Salmakis Otel toplantı salonunda Vali Amir Çiçek Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, il ve ilçe protokolü, ticaret ve sanayi odaları temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve turizmci iş adamları katıldı.
 
Toplantıda yaptığı konuşmada dün İzmir Adliyesi’nde meydana gelen hain saldırıyı lanetleyen Vali Çiçek, “Polisimizin kahramanlığı ve cesareti sayesinde daha büyük bir felaket önlenmiş oldu. Bir polisimizi ve adliye görevlimizi şehit verdik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum” diye konuştu.
 
 Bodrum’un bir marka olduğunu ve bu markayı daha ileri götürmek için iş adamlarına, sivil toplum kuruluşlarına çok büyük görevler düştüğünü belirten Vali Çiçek, ”Her fırsatta siz sektör temsilcilerimizle ve sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya gelerek, sizlerin görüş ve önerilerinizi alıyoruz. Ortak akıl ve kolektif hareket ederek projeler üretiyor ve yatırımlar yapıyoruz. Bodrum’u sizlerle birlikte turizmin en modern anlayışla yapıldığı bir kent haline getirelim” dedi.
  
Çiftçisinden, iş adamına her kesimden vatandaşa görevler düştüğünü belirten Vali Çiçek, “Vatanını, bayrağını seven her vatandaşımız ülkemizin ekonomisini güçlendirmek için yaptığı işi en iyi şekilde yapması gerekiyor. Sizler eleştirilerinizle birlikte önerilerinizi de getireceksiniz ki sizlerle beraber 2017 yılında Bodrum için üzerimize düşeni hep birlikte yapalım” diyerek sözlerini tamamladı.
 
VATANDAŞ VE MUHTARLARLA TOPLANTI
 
Bir dizi inceleme ve toplantılara katılmak üzere Bodrum’a giden Muğla Valisi Amir Çiçek, düzenlenen ekonomi toplantısının ardından muhtarlarla ve vatandaşlarla bir araya geldi.
  
Bodrum’un bölgemizdeki ve ülkemizdeki önemine değinen Vali Çiçek, “Sadece Türkiye’de değil dünyada da Bodrum denilince doğal ve tarihi güzellikleri, denizi, kumu, güneşi akla gelir. Amacımız Bodrum’un ekonomisini, alt yapısını, refah seviyesini daha üst seviyelere taşımak. Bunu yapacak gücümüz ve insan kaynağımız var. İhtiyacımız olan tek şey ortak akıl ve kolektif hareketle yani toplumun farklı kesimleriyle bir araya gelerek, onların görüş ve önerilerini de alarak en iyiyi, en güzeli ortaya çıkarmak.
 
Konuşmasının ardından toplantıya katılan vatandaşlara ve muhtarlara tek tek söz vererek, onların sorun taleplerini ilgiyle dinleyen Vali Çiçek, dile getirilen sorun ve taleplerin çözüme kavuşturulması için kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri talimat verdi.
 
OKUL MÜDÜRLERİ, AİLE BİRLİKLERİ VE HAYIRSEVELERLERLE TOPLANTI
 
Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum İlçesindeki okul müdürleri ve okullarda görevli Okul Aile Birliği başkanlarıyla toplantı yaptı.
 
Bodrum Özel Bahçeşehir Koleji çok amaçlı salonunda yapılan toplantıya Vali Amir Çiçek’in yanı sıra Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve veliler katıldı.
 
Vatan sevgisi ile dolu, bin yıllık şanlı tarihinin her dönemini iyi bilen; vatanın, cumhuriyetin ve demokrasinin kıymetini asla unutmayacak ve onları her zaman koruyup savunacak bilinçte bireyler yetiştirmenin önemine vurgulayan Vali Çiçek “Eğitimin yanında öğretime de önem veriyoruz. Milli ve manevi değerleri güçlü, vizyon sahibi, başarılı bireyler yetiştirmek için Öğretmenlerimiz kadar öğrencilerimize ve ailelilerine de iş düşüyor” dedi.
 
Türkiye’yi bulunduğu coğrafyada güçlü kılacak en önemli faktörün beşeri kaynak olduğunu belirten Vali Çiçek “Eğitim konusu devlet olarak, millet olarak başarılı olmaya mecbur olduğumuz konulardan biri. Geleceğe daha emin bakmak istiyorsak, bizi bu coğrafyada yaşatmamak isteyenlere karşı daha güçlü olacaksak mutlaka eğitimde yüzde yüz başarı sağlamamız lazım. Bu başarıyı elde etmede de üç ana unsur;  öğretmenlerimiz, toplum ve ailelerdir. Eğer biz bu üç grupla uyum içerisinde çalışıp, hedeflerimizi birlikte belirler, yapmamız gerekenleri birlikte yaparsak başarıya kolayca ulaşırız” diye konuştu.
 
Bodrum’da ihtiyaç duyulan Fen Lisesinin yapılacağını müjdeleyen Vali Çiçek konuşmasının ardından okul müdürlerine, okul aile birliği başkanlarına ve öğrenci temsilcilerine tek tek söz vererek sorunları, istekleri ve ihtiyaçları öğrendi.
 
ŞEHİT FETHİ SEKİN’İN YAKINLARINA TAZİYE ZİYARETİ
 
Muğla Valisi Amir Çiçek, 05.01.2017 tarihinde İzmir'de teröristlerle girdiği çatışma sırasında şehit olan Polis Memuru Fethi Sekin'in Bodrum ilçesinde yaşayan amcası Mehmet Sekin’e taziye ziyaretinde bulundu.
 
Yapılan ziyarette Vali Çiçek’e, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve Bodrum Müftüsü Ali Ünal eşlik etti.
 
Bodrum İlçe Müftüsü Ali Ünal tarafından Kur-an’ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların ardından Şehit Polis Memurunun vatanı ve milleti için canını feda ettiğini ifade eden Vali Çiçek, "Şehidimizin dikkati ve cesareti daha büyük bir tehlikeyi önledi. Büyük bir kahramanlık gösterdi. Şehidimizin bu kahramanlığı sayesinde teröristler hedeflerine ulaşamadan durduruldu. Allah ruhunu şad etsin. Şehit Polis Memuru Fethi Sekin’in etkisiz hâle getirdiği teröristlerle birlikte ele geçirilen silah, bomba, roket ve mühimmatların, teröristlerin oraya çok büyük bir katliam için geldiğini gösteriyor." dedi.
 
Şehit Ailelerinin şehitlerin emaneti olduğunu vurgulayan Vali Çiçek Sizler bize emanetsiniz ve bizde bu emanete en iyi şekilde bakmakla yükümlüyüz. Asla kendinizi yalnız hissetmeyin. Sizler bizim ailemizdensiniz ve sizin taleplerinizi her zaman yerine getirmeye hazırız” diye konuştu.
 
KAYMAKAM YILMAZ’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
 
Muğla Valisi Amir Çiçek 1 Aralık 2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile Bodrum Kaymakamı olarak atanan Kaymakam Bekir Yılmaz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 
 
Yapılan ziyarette Vali Çiçek’e, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve İl Müdürleri eşlik etti.