Ülke genelinde her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası”’nın 41. Yılı  Etkinlikleri Kaymakamımız Bekir YILMAZ, protokol üyeleri, sektör temsilcileri ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi. 
        Bodrum Kaymakamlığı ile Bodrum Turizm Danışma Bürosu tarafından düzenlenen ve Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu, Bodrum Otelciler Derneği, Bodrum Ticaret Odası, Denizciler Derneği, TÜRSAB Bodrum BYK, Deniz Ticaret Odası ve Otel İşletmelerinin katkılarıyla Bodrum İskele Meydanında gerçekleştirilen etkinliklere vatandaşların yanı sıra yerli ve yabancı turistler de ilgi gösterdi.
        Protokol konuşmaları ve folklor gösterileri ile başlayan etkinlikler BODER’in desteğiyle düzenlenen 2017 Yılı Turizm Haftası Resim Yarışması’nın ödül töreni ve resim sergisinin açılışı ile devam etti. Bodrum Kalesi Haluk Elbe Sanat Galerisi’nde düzenlenen sergide dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışma birincisi Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu öğrencisi Derin YARPINAR’a ödülünü Kaymakamımız Bekir YILMAZ verdi. Dereceye giren öğrencilere verilen ödüllerin ardından Kaymakamımız sergiyi gezerek öğrencilerin resimlerini inceledi.
        Bodrum İskele Meydanı’nda gün boyu düzenlenen etkinliklerde otellerin sunumları vardı. Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu el sanatları sergileri açtı. Ayrıca halk oyunları gösterileri yapıldı.