42. Turizm Haftası, Bodrum’da düzenlenen etkinlikle kutlandı.Yöresel yemeklerin ve el işlerinin sergilendiği stantlar kuruldu.
 
  Halkoyunları gösterisin de yapıldığı İskele Meydanı’nda gerçekleştirilen programa Kaymakamımız Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, , TÜRSAB Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, BODER Başkanı Halil Özyurt, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, ilçemizin siyasi parti temsilcileri turizmciler ve vatandaşlar katıldı. 
 
   Düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Kaymakamımız Bekir Yılmaz; turizm haftasının daha bilinçli turizm anlayışının yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturulması adına iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;
 
  “Bodrum önemli bir turizm merkezi ve turizmde bir Dünya markası. Geçmiş yıllarda Bodrum dışından kaynaklı konjoktürel sebeplerle turizmde bazı sıkıntılarımız oldu.Klasik tabirle Turizm bacasız sanayi, ülke ekonomisi için çok önemli bir sektör. Cari açığın kapatılması açısından da çok değerlidir.. Bu sene gerçekten umutluyuz. Çünkü turizmi etkileyen olumsuz faktörler yavaş yavaş ortadan kalkıyor. İnşallah özlemle hatırlanan 2011-2012'li yılları yakalar ve geçeriz. Yerli yabancı misafirlerimiz heyecanla bekliyoruz.Haftanın kutlanmasında katkıda bulunan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." Dedi.
 
   BOFAD ve Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Akşam Sanat Okulu kursiyerleri halkoyunları gösterileri sergiledikleri ve yöresel yemeklerin ikram edildiği etkinlik 42. Turizm Haftası kapsamında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle son buldu.