Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 172. yıl dönümü İlçemizde de törenlerle kutlandı. Saat 10.00’da İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş ve beraberindeki heyet Kaymakamlığı ziyaret etti.

        Daha sonra Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen törene Kaymakamımız Bekir Yılmaz, İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Orman, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, , İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Faruk Karaşahin, daire amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, gaziler ile Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polisler katıldı. 

        Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törende İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş konuşma yaptı. Daha sonra Kaymakamımız Bekir Yılmaz  yaptığı konuşmada emniyet ve asayişin devletin en asli görevi olduğuna vurgu yaparak “Biz bu görevi askerimiz ve polisimizle, birlik ve beraberlik içerisinde yerine getirmeye çalışıyoruz. Çünkü emniyet ve asayiş olmazsa hiçbir şeyden bahsetmek mümkün değil. Emniyet teşkilatımızla 1845 yılından bu yana bu zor ve aynı zamanda onurlu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışan güzide bir teşkilatımız. Arkadaşlarımız canları pahasına vatandaşlarımızın malını canını, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak için canla başla çalışıyorlar. Onların haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. 15 temmuz’da yaşadığımız hain darbe girişimi sırasında da, nasıl bu darbe girişimini milletimiz cesareti, feragati ve kararlığı ile, devlet büyüklerimizin de kararlı duruşuyla nasıl bertaraf ettiyse emniyet teşkilatımız da bu hain girişimde üzerine düşeni layıkıyla yerine getirmiştir. Bugün emniyet teşkilatımız, çürüklerinden, içindeki hainlerden arınarak daha güçlüdür, daha kararlıdır. Bugün demokratik, laik, çağdaş sosyal hukuk devletinin bir kurumu olarak aynı bilinçle aynı kararlılıkla görevini yerine getirmeye devam edecektir.” dedi.

        Daha sonra Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli motorize polis ekipleri düzenledikleri kortej geçişi sonrası şehir turu yaptı. Çok sayıda motosiklet ve polis otosunun katıldığı korteji vatandaşlar alkışlarla karşıladı.