23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sabah saatlerinde Bodrum Belediyesi önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.
 
    Kutlama programı kapsamında çelenk sunumunun ardından program Bodrum Şehir Stadı'nda devam etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına, Kaymakamımız Bekir Yılmaz, Bodrum Garnizon Komutanı Per. Alb. İzzet Adagideli, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman, Daire Amirleri  Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi başkan ve üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
 
   Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Daha sonra ilçemizdeki ilkokul ve ortaokulların hazırladıkları gösteriler gerçekleşti, şiirler okundu.
 
    Düzenlenen kutlama programının sonunda Kaymakamımız Bekir Yılmaz, protokol üyeleriyle birlikte etkinlikte görev alan öğretmenleri kutladı.
 
   Öte yandan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Kaymakamımız Bekir Yılmaz makam koltuğunu Bodrum Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu’ndan gelen öğrencilere devretti.
 
    23 Nisan münasebetiyle temsilen makam koltuğuna oturan öğrencilerin de olduğu ziyarete Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bodrum Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu Müdürü Osman Eğri Katıldı.
 
    Bodrum Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu 5. ve 6. Sınıf öğrencileri İrem Gencel, Barış Uzun, Ayşe Peri Girgin ve Batu Yıldırımın istekleri dinlendi.
 
   Gerçekleşen ziyaretin sonunda Kaymakamımız Bekir Yılmaz öğrencilere küçük hediyeler vererek onların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nı kutladı.