Ziyarete Saray Bosna Ekonomi ve Tarım Bakanı Sedzad Milanovic, Turizm Bakan Yardımcısı Osman Buz, Kosova Parlamentosu Meclis Başkan Yardımcısı Fikrim Damka, Prizren Belediyesi Meclis Başkan Yardımcısı Levent Buş, Bosna Hersek İşadamları Federasyonu Başkanı Mensur Bektic, Bosna Hersek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Federasyonu Başkanı Sefir Gasal, Zenika Kontanu İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Alic, Bosna Hersek Turizm Acenteleri Derneği Başkanı Diana Mehcic ve ile Bodrum Türk Ocakları Temsilcisi iş adamı Derya Kürkçüoğlu katıldı. Bosna Hersek ve Kosova'dan gelen heyet 4 gün boyunca İlçemiz başta olmak üzere Muğla ve ilçelerinde bir dizi ziyarette bulunacak. 
        Türkiye ve Bodrum'a geliş amaçlarını açıklayan Ekonomi Bakanı Sedzad Milanovic, "amacımız Kosova ve Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkileri geliştirmek. ülkeleri birbirine daha da kaynaştırmak istiyoruz" dedi. 
Bosna Hersek ve Kosova'dan gelen misafirleri ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Kaymakamımız Bekir Yılmaz, "Bosna Hersek bizim kardeş ve gerçek dost olarak bildiğimiz bir ülkedir. Geçmişten gelen samimi ve iyi ilişkilerimizin daha da gelişeceğine inanıyorum” dedi.