Türkiye’mizin Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde rahmetle, minnetle sevgiyle, saygıyla ve özlemle anıyoruz.
 
Yalnızca bizim tarihimiz değil, tüm dünya tarihi açısından da istisnai ve özel şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, elde ettiği zaferler ve kurucusu olduğu Cumhuriyetimiz ile saygın bir lider, devlet adamı ve komutan olarak tarihe ismini yazdırmıştır.
 
Ne mutlu ki onun liderliğinde küllerinden yeniden doğan, tarihin her evresinde kendisini parçalamaya ve yok etmeye çalışanlar karşısında, ihanetlere ve her türlü kirli oyunlara rağmen birlik ve beraberliğini korumayı başarmış büyük bir milletin mensuplarıyız.
 
Bugün O'nun fikir, öngörü ve eserlerinden aldığımız ilham ile benim en büyük eserim dediği cumhuriyetimizi ve milletimizi dünya durdukça barış, huzur ve refah içerisinde yaşatmak ve yüceltmek için engel tanımaksızın muasır medeniyetler istikametinde yolumuza devam etmeli, bağımsızlık benim milletimin karakteridir diyen, vatanımızı işgalden kurtaran harekete liderlik yapan, mandayı himayeyi asla kabul etmeyen bu büyük lider ve devlet adamına ve kahraman silah arkadaşlarına çok şey borçlu olduğumuzu asla unutmamalıyız.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; onu, bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.