Büyük Türk Milleti, tarihi şan ve şerefle dolu yüce bir millettir. Tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmış, mazlum milletlere örnek olmuştur. 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi de bu anlamda, Büyük Türk Milletinin tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yazıldığı özel ve istisna bir zaferdir. Bu destanla vatanı için canlarını seve seve feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz emsalsiz özverileriyle, milletimizin ne kadar sağlam ve güçlü bir karaktere sahip olduğunu bütün dünyaya bir kez daha göstermişlerdir.
        Bugünde; Büyük Türk Milleti ecdadından aldığı ilhamla ve aynı ruhla destan yazmaya devam etmektedir. 15 Temmuzda bugün maskeleri düşmüş karanlık güçlere ve onların maşası haline gelmiş akılları kiralanmış hainlere bu aziz millet yüzlerce, binlerce şehit ve gazi vermek pahasına cesareti, feraseti ve kararlılığı ile gereken dersi Çanakkale de olduğu gibi dünyada eşi benzeri görülmemiş şekilde yine vermiştir.
Bu güzel topraklarda bugün  hür ve bağımsız yaşıyorsak şüphesiz bunu aziz şehit ve gazilerimizin eşsiz fedakârlıklarına borçluyuz. Büyük Türk Milleti onları asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yüreğimizde taşımak ve yaşatmak, onların emaneti olan değerli ailelerine sahip çıkmak onların acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev, görevin ötesinde büyük bir onur ve vefa borcudur. Bu zaferi yaşatan Çanakkale ruhunu da gelecek nesillere aktarmak, bu ruhu her zaman canlı tutmak bizim en önemli görevlerimizden ve sorumluklarımızdandır.
        Aziz şehitlerimiz ve onların kahramanlıklarından aldığımız ilhamla, yani "Çanakkale Ruhu" ile  birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, ülkemizi ve milletimizi güçlendirmek ve refah seviyesini yükseltmek anlamında çok daha azimli ve kararlıyız.
        Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. Yıl dönümünü kutladığımız ve şehitlerimizi andığımız bu anlamlı günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kutsal değerleri uğruna ebediyete intikal eden ve şehadet mertebesine ulaşan tüm aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle, dualarla yâd ediyor, şehitlerimizin değerli ailelerine ve kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.