BASIN AÇIKLAMASI
 
Bazı basın kuruluşlarında; Bodrum öğretmenevi müdürü M.K ile ilgili taciz iddiaları ve sağlıksız bilgiler yer alması nedeniyle kamuoyunu doğru bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur. Bilindiği üzere öğretmenevi müdürü  M.K hakkında açılan idari soruşturma nedeniyle 31. 07. 2017 tarihinde geçici olarak görevinden uzaklaştırılmış ve inceleme yapmak üzere Valiliğimizden müfettiş talep edilmiştir. Ayrıca öğretmenevi müdürü M.K yıllık izne ayrılmamıştır. Raporlu olduğu için görevden uzaklaştırma yazısı kendisine posta yoluyla tebliğ edilmiş yerine görevlendirme yapılmıştır.
 
İlgili hakkında disiplin soruşturma açılmasının sebebi; ilgilinin cep telefonundan başka bir öğrenciyle yapılan bir öğretmen öğrenci ilişkisine yakışmadığını ve incelenmesi gerektiğini düşündüğümüz WhatsApp  mesajlaşmalarının içeriğidir. Bu görüşme bir takım basın kuruluşları tarafından kamuoyuna yansıtıldığı gibi taciz edildiği iddia edilen bir başka örgencimizle yapılmış bir görüşme değildir. Taciz edildiği iddia edilen öğrencimizin konuyla ilgili; yani öğretmenevi müdürü M.K tarafından taciz edildiğine dair bir ifadesi veya beyanı şu an itibarıyla bize ulaşmamıştır. Tam aksine böyle bir şeyin kesinlikle olmadığı yönünde kendisinin ve babasının yapılan ihbar üzerine adli makamlara talimatla ifade verdiğini, bu nedenle gözaltına alınan öğretmenevi müdürü M. K.’ nin gözaltı sürecinin sonlandırıldığını ve serbest kaldığını biliyoruz.
 
Konuyla ilgili görevlendirilen Bakanlık müfettişi 14.08.2017 Pazartesi günü itibarıyla konuyu detaylı şekilde incelemeye başlayacaktır. İnceleme sonucuna göre gereği yapılacaktır. Asılsız haberlere itibar edilmemesi kamuoyunun bilgisine önemle ve saygıyla duyurulur.
                                                                                                                            
                                                                                                                                     
 
 
                                                                                                                                                                                                                                                                              Bekir yılmaz
                                                                                                                                                                                                                                                                         Bodrum Kaymakamı