Ortakent-Yahşi Yalısını Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) başkanı  Ahmet Aras ve arkadaşlarının organizasyonunda, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, İlçe Tarım Müdürlüğü, Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın destekleriyle  “Acı Ot Festivali”  düzenlendi.
 
   Acı ot ve tilkişen başta olmak üzere yörede ve Muğla Bölgesi’nde yetişen otlar ve bunlardan yapılan lezzetler tanıtıldı. 140 standın yer aldığı festivale başta Bodrum olmak üzere Muğla’nın birçok ilçesinden gelen üretici katıldı.
 
  Festivale Kaymakamımız Bekir Yılmaz, Belediye Başkan M.Kocadon,  Belediye Başkan Yardımcıları Taner Uslu ile Kemal Orman, Tarım İlçe Müdürü, Siyasi Parti Temsilcileri ve BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon STK temsilcileri ve çok sayıda yerli yabancı vatandaşımız katıldı.
 
   Günü anlam ve önemine binaen konuşmaların yapıldığı festivalde ayrıca eski bahçe motorları ve traktörlerin bulunduğu bir sergi açıldı.
 
  Kaymakamımız Bekir Yılmaz; yaptığı konuşmada “Turizminde,  tarımında çok değerli olduğunu, birbirini tamamladığını, gelen misafirlerimize sağlıklı yöresel lezzetlerin sunulmasının önem arz ettiğini belirtti. Bu anlamda otu önemsediklerini, hem ekonomik anlamda hem de sağlıklı beslenme adına otun kıymetini iyi bilmemiz gerektiğini ifade etti. Bu ölü sezonda ilçemizin sosyal hayatına, ekonomik hayatına, turizmine renk katan, canlandıran  etkinlikler için OYDER’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti.”